Seriespel för herrar 2022

Båstad Golfklubbs herrar kommer 2022 att delta i H50, H60, H70, H75, H80 och Olles Gubbar.

Lag Lagledare Spelplatser 2022
H50 Div 1 Christian Bergström
christian@chb-promotion.se 
Allerum, Bokskogen, Kristianstad, Vasatorp, PGA National, Båstad
     
H60 div 2N Ola Moberg 
k.ola.moberg@gmail.com
Söderåsen, Allerum, Örestad, Ängelholm, St Arild, Båstad
     
H60 div 3N Hans Berglund
hans.berglund25@gmail.com
Söderåsen, Båstad, Åkagården, Bjäre, Ljungbyhed, Rya
     
H60 Div 4NV1 Ulf Bejrum
ulf@bejrum.se
Höganäs, Båstad, Torekov, Äppelgården, Mölle, Helsingborg
     
H70 div 1 Tomas Tedvik
tedvik@telia.com
Torekov, Kristianstad, Falsterbo, Kävlinge, Vasatorp, Båstad
     
H70 div 3N Lars Schmidt
lars.henry.schmidt@gmail.com
Araslöv, Båstad, Ängelholm, Östra Göinge, Skepparslöv, Skyrup
     
H70 div 4NV Rolf Lovén
r.loven@telia.com
Sönnertorp, Ängelholm, Åkagården, Bjäre, Äppelgården, Båstad
     
H75 div 1 Bo Rosendahl
bo.g.rosendahl@gmail.com
Kristianstad, Torekov, Vasatorp, Bosjökloster, Flommen, Båstad
     
H75 D4N Gunnar Frost
gunnar.frost@bredband2.com
Båstad, Östra Göinge, Wittsjö, Perstorp, Hässlegården, Woodlands
     
H80 div 1 Torbjörn Löhr
torbjorn@loehr.se

Kävlinge, Båstad, Örestad, Vasatorp, Trelleborg, Flommen

     
Olles Gubbar Tom Sandquist
tangv3@yahoo.com
Allerum, Bjäre, Båstad, Landskrona, St Arild, Torekov, Vasatorp, Åkagården, Ängelholm, Äppelgården


>> Klicka här för att komma till Tävlingsbestämmelser för seriespel 2022.