Seriespel för herrar 2021

Båstad Golfklubbs herrar kommer 2021 att delta i H50, H60, H70, H75, H80 och Olles Gubbar.

Lag Lagledare Spelplatser 2021
H22 Div 3N Johan Hellberg
johan@bgk.se
Hässlegården, Båstad, Söderåsen, Åkagården, Ljungbyhed, Perstorp
     
H50 Div 1 Christian Bergström
christian@chb-promotion.se 
PGA National, Bokskogen, Barsebäck, Kristianstad, Vasatorp, Båstad
     
H60 div 2N Claes Paulsson,
claes.h.paulsson@gmail.com
Jan Johansson
jan.johansson@srcmail.se
Ängelholm, Båstad, Araslöv, Kristianstad, St Arild, Barsebäck
     
H60 div 3N Hans Berglund
hans.berglund25@gmail.com
Bjäre, Rya, Åkagården, Ljungbyhed, Allerum, Båstad
     
H60 Div 4NV1 Ulf Bejrum
ulf@bejrum.se
Torekov, Bjäre, Äppelgården, Sönnertorp, Båstad, St Arild
     
H70 div 1 Tomas Tedvik
tedvik@telia.com
Kävlinge, Falsterbo, Torekov, Vasatorp, Kristianstad, Båstad
     
H70 div 3N Rolf Lovén
r.loven@telia.com
Skyrup, Ängelholm, Araslöv, Skepparslöv, Östra Göinge, Båstad
     
H75 div 1 Bo Rosendahl
bo.g.rosendahl@gmail.com
Torekov, Båstad, Vasatorp, Flommen, Kristianstad, Bosjökloster
     
H75 D4N Gunnar Frost
gunnar.frost@bredband2.com
Söderåsen, Båstad, Rya, Sönnertorp, Woodlands, Höganäs
     
H80 div 1 Torbjörn Löhr
torbjorn@loehr.se

Kävlinge, Örestad, Trelleborg, Flommen, Vasatorp, Båstad

     
Olles Gubbar Tom Sandquist
tangv3@yahoo.com
Allerum, Bjäre, Båstad, Landskrona, St Arild, Torekov, Vasatorp, Åkagården, Ängelholm, Äppelgården


>> Klicka här för att komma till Tävlingsbestämmelser för seriespel 2020. (Oförändrade 2021)