Seriespel för herrar 2019

Båstad Golfklubbs herrar kommer 2019 att delta i H50, H60, H70, H75, H80 och Olles Gubbar.

Lag Lagledare Spelplatser 2019
H50 Div 2N Christian Bergström
christian@chb-promotion.se 
Allerum, Araslöv, Torekov, Åkagården, Båstad, Helsingborg
H60 div 2N Mikael Long
mikael.long@longandpartners.com
Kävlinge, Båstad, Åkagården, Kristianstad, Araslöv, Wittsjö
H60 div 4NV1 Paul Hansson
paul.l.hansson@gmail.com
Äppelgården, Sönnertorp, Torekov, Woodlands, Båstad, Mölle
H70 div 1 Tomas Tedvik
tedvik@telia.com
Vellinge, Båstad, Torekov, Kristianstad, Vasatorp, Mölle
H70 div 4 NV Gunnar Frost
gunnar.frost@bredband2.com
Äppelgården, St Arild, Höganäs, Ängelholm, Båstad, Söderåsen
H75 div 1 Bo Rosendahl
bo.g.rosendahl@gmail.com
Bosjökloster, St Arild, Kristianstad, Vasatorp, Båstad, Malmö-Burlöv
H75 div 3NV Hans-Olof Harrison
famharrison96@gmail.com
Rya, Bjäre, Båstad, St Arild, Söderåsen, Mölle
H80 div 1 Jan Holmberg
janbarbro2@gmail.com
Hässlegården, Örestad, Kävlinge, Båstad, Flommen, Barsebäck
     
Olles Gubbar Bobbi Westrell
bobbi.westrell@gmail.com
Allerum Bjäre, Ängelholm, Båstad, St Arild, Torekov, Åkagården, Söderåsen, Äppelgården, Vasatorp


>> Klicka här för att komma till Tävlingsbestämmelser för seriespel 2019.