Seriespel för herrar 2020

Båstad Golfklubbs herrar kommer 2020 att delta i H50, H60, H70, H75, H80 och Olles Gubbar.

Lag Lagledare Spelplatser 2019
H50 Div 1 Christian Bergström
christian@chb-promotion.se 
Barsebäck, Bokskogen, Båstad, Kristianstad, PGA National, Vasatorp
H60 div 2N Claes Paulsson,
claes.h.paulsson@gmail.com
Jan Johansson
jan.johansson@srcmail.se
Araslöv, Barsebäck, Båstad, Kristianstad, St Arild, Ängelholm
H60 div 3N Paul Hansson
paul.l.hansson@gmail.com
Allerum, Bjäre, Båstad, Ljungbyhed, Rya, Åkagården
H70 div 1 Tomas Tedvik
tedvik@telia.com
Båstad, Falsterbo, Kristianstad, Kävlinge, Torekov, Vasatorp
H70 div 3V Gunnar Frost
gunnar.frost@bredband2.com
Allerum, Båstad, Eslöv, St Ibb, Söderåsen, Ängelholm
H75 div 1 Bo Rosendahl
bo.g.rosendahl@gmail.com
Bosjökloster, Båstad, Flommen, Kristianstad, Torekov, Vasatorp
H80 div 1 Jan Holmberg
janbarbro2@gmail.com

Båstad, Flommen, Kävlinge, Trelleborg, Vasatorp, Örestad

     
Olles Gubbar Tom Sandquist
tangv3@yahoo.com
Allerum Bjäre, Ängelholm, Båstad, St Arild, Torekov, Åkagården, Söderåsen, Äppelgården, Vasatorp


>> Klicka här för att komma till Tävlingsbestämmelser för seriespel 2019.