Vision

Båstad Golfklubbs juniorverksamhet ska vara den mest attraktiva på Bjäre med omnejd. All träningsverksamhet ska utföras av utbildade PGA-instruktörer. För oss går kvalité före kvantitet. Junior- och Elitkommittén ska generera såväl bredd- som spetsverksamhet. Golf på Båstad Golfklubb ska vara kul och glädjefyllt, med spel och tävlande under kamratliga former.

Namn Roll Ansvarig för Kontakt
Håkan Svensson

Tränare
Operativt ansvarig för Juniorsektionen

Träning, Tävling, Läger hakan@bgk.se
0431-783 73
0708-58 41 59
Anders Magnusson

Ledamot

  anders@golfbrands.se
0708-71 44 00
Fredrik Nicander Anställd Juniorgolf@Båstad fredrik@bgk.se
0431-783 70
Johan Friman Ledamot Juniorserien friman@hotmail.com
0705-42 87 34
Johan Karlsson Ledamot   johan.karlsson@lindab.se
0727-04 28 22
Leif Owaldius Ledamot Bjärejunioren owaldius@gmail.com
0706-47 97 88
Johannes Persson Ledamot  

johannes@whitemedia.se
0705-69 15 60