Vision

Båstad Golfklubbs juniorverksamhet ska vara den mest attraktiva på Bjäre med omnejd. All träningsverksamhet ska utföras av utbildade PGA-instruktörer. För oss går kvalité före kvantitet. Junior- och Elitkommittén ska generera såväl bredd- som spetsverksamhet. Golf på Båstad Golfklubb ska vara kul och glädjefyllt, med spel och tävlande under kamratliga former.

Namn Roll Ansvarig för Kontakt
Håkan Svensson

Tränare
Operativt ansvarig för Juniorsektionen

Träning, Tävling, Läger hakan@bgk.se
0431-783 73
0708-58 41 59
Anders Magnusson

Ledamot

Per Pro Titleist Cup 37-54 anders@golfbrands.se
0708-71 44 00
Fredrik Nicander Anställd Titleist Sommarserie, Juniorgolf@Båstad, Bjärejunioren fredrik@bgk.se
0431-783 70
Johan Friman Ledamot Juniorserien friman@hotmail.com
0705-42 87 34
Johan Karlsson Ledamot Matchpokalen johan.karlsson@lindab.se
0727-04 28 22
Leif Owaldius Ledamot Bjärejunioren owaldius@gmail.com
0706-47 97 88
Ola Stefansson Ledamot Per Pro Titleist Cup 37-54, Titleist Sommarserie

stefanssons@bahnhof.se
0702-20 28 93